Judenlager: Sławni więźniowie

Arno Lustiger

Arno Lustiger – (ur. 7 maja 1924 - zm. 15 maja 2012) - historyk i pisarz niemiecki, wywodzący się z rodziny polskich Żydów z Będzina. Jest jednym z najbardziej znanych świadków i historyków Holokaustu w Niemczech.


Robert Clary

Robert Clary – urodzony 1 marca 1926 jako Robert Max Widerman – amerykański aktor, wokalista i malarz pochodzenia francuskiego.


Walter Spitzer

Walter Spitzer urodził się 14 czerwca 1927 roku w Cieszynie, w zamożnej rodzinie żydowskiej. Od wczesnego dzieciństwa przejawiał zdolności artystyczne. W swoich obrazach i rzeźbach często obrazował wojnę i jej okrucieństwo, stąd jego twórczość porównywana jest czasami do Francesco Goyi.


Jakub Zim

Jakub Zim urodził się 2 lipca 1920 r. w Sosnowcu. Jego twórczość plastyczna obejmuje rysunki, grafikę, ilustracje książkowe i malarstwo. Zim projektował także znaczki pocztowe i pamiątkowe medale. Reminiscencje Holocaustu można znaleźć w jego dziełach malarskich. Ma na swoim koncie wiele wystaw zbiorowych i indywidualnych oraz liczne nagrody.

Peter Sturm

Peter Sturm, właściwie Josef Michel Dischel (ur. 24 sierpnia 1909, zm. 11 maja 1984) - austriacki i wschodnioniemiecki aktor.