Zdjęcia byłego obozu z marca 1946 roku

Zdjęcia zawarte w tym albumie wykonano w marcu 1946 roku na zlecenie Sądu Grodzkiego w Koźlu, prowadzącego śledztwo w sprawie obozu w Sławięcicach. Przedstawiają one teren byłego obozu Judenlager oraz miejsce masowych grobów zmarłych i pomordowanych więźniów narodowości żydowskiej, które znajdowały się w lesie, kilkaset metrów od obozu. Grzebano tam ciała więźniów zanim na terenie obozu zbudowano krematorium do spalania zwłok.
Na terenie obozu większość baraków w marcu 1946 roku była już zdenontowana. Na murze otaczjącym obóz widać napisy w języku rosyjskim wykonane przez żołnierzy sowieckich.

Zdjęcia zamieszczamy dzięki uprzejmości Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

Obóz Judenlager po wojnie - budynek krematorium - zdjęcie z marca 1946 Obóz Judenlager po wojnie - budynek krematorium - zdjęcie z marca 1946 Obóz Judenlager po wojnie - budynek krematorium - zdjęcie z marca 1946 Obóz Judenlager po wojnie - piec krematoryjny - zdjęcie z marca 1946 Obóz Judenlager po wojnie - widok instalacji pieca krematoryjnego - zdjęcie z marca 1946 Ekshumacje ciał zmarłych i zamordowanych więźniów z leśnego cmentarza w Sławięccach - zdjęcie z marca 1946 Ekshumacje ciał zmarłych i zamordowanych więźniów z leśnego cmentarza w Sławięccach - zdjęcie z marca 1946 Ekshumacje ciał zmarłych i zamordowanych więźniów z leśnego cmentarza w Sławięccach - zdjęcie z marca 1946 Ekshumacje ciał zmarłych i zamordowanych więźniów z leśnego cmentarza w Sławięccach - zdjęcie z marca 1946 Obóz Judenlager po wojnie - widok na bramę obozową - zdjęcie z marca 1946 Obóz Judenlager po wojnie - w oddali brama obozowa- zdjęcie z marca 1946 Obóz Judenlager po wojnie - widok z wieżyczki przy bramie na pozostałości obozu - zdjęcie z marca 1946 Obóz Judenlager po wojnie - widok z wieżyczki przy bramie na pozostałości części  SS-mańskiej- zdjęcie z marca 1946 Obóz Judenlager po wojnie - widok z wieżyczki przy bramie - zdjęcie z marca 1946
« Wróć